رتبه موضوع:
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش کیک پی اچ پی - مبتدی
(2012/08/10, 05:09 PM)masoudline نوشته:  اقا صالح عزیز و دوست داشتنی به اون کسی که میپرستی من هم شی گرایی بلدم و هم اینکه با شی گرایی کار کردم و هیچ وقت به دنبال استفاده از منابع فارسی هم نبودم و داکیومنت هم تا اول فصل 7 خوندم...اونم نه سطحی بلکه کامل و از ب بسم الله اش شروع کردم به خوندن و همه چیزش رو تا الان خوندم....
یه چیزایی دستگیرم شده که تابع ها چی هستند ولی یه جاهایی واقع مشکل دارم ...
به فرض مثال عرض میکنم : اونجایی که توی داکیومنت درباره رکوئیست ها صحبت کرده رو به یاد بیار الان نمونه اش رو مینویسم :$this->request->params[’requested’] اینجا الان من نمیدونم پارامتر که معادل عبارت انگلیسی params اومده به چی داره اشاره میکنه از این سوالات گنگ و داغون اینقدر هست
عذر می خواهم. اما من همیشه صریح و رک صحبت میکنم. فقط امید وارم ناراحت نشید.

اما با توجه به صحبت هاتون باید بگم شما شی گرایی رو هنوز اونجور که باید درک نکردید. و اطمینان می دم بهتون که برای این جور مسائل نمی تونید هیچ داکییومنتی بهتر از خود سورس کیک پییدا کنید.

چرا؟ این حرف رو میزنم. به این دلیل که اگر شما اون درک درست رو از شی گرایی داشته باشید. خیلی راحت با یک تریس کوچیک و دنبال کردن کد ها می تونید رابطه ها رو بدست بیارید.

فرضا اگر در سورس کنترلر نگاه کنید می بینید که
کد:
this->request = new CakeRequest
هست. حالا اگر سورس کلاس CakeRequest رو ببنید می تونید که مقدار prams چه طور داره مقدار دهی میشه و روالش رو بدست میارید.

این توضیح در مورد گیت :
کد:
http://www.dotnettips.info/Post/971/1-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D8%AF-git

github.com هم یک سرویس هست که مخزن رایگان ارائه میده و بیشتر پروژه های دنیا در این سایت توسعه پیدا می کنند. یعنی مخزن کد هاشون اینجاست

پاسخ
سپاس شده توسط

پیام‌های این موضوع
RE: آموزش کیک پی اچ پی - مبتدی - saleh - 2012/08/11, 12:53 AM