رتبه موضوع:
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش کیک پی اچ پی - مبتدی
(2012/08/07, 03:25 PM)masoudline نوشته:  با سلام
دوستان عزیز میدونید مشکل ما چیه...
برای من که یه مبتدی هستم و شما که حرفه ای هستید راهکاریهای خیلی زیادی هست.
اونایی که مثل آقای سوزنچی و یا سایر دوستان حرفه ای هستند از اینکه یه خط و مسیر کلی به مبتدی ها بدن کلیشه ای برخورد میکنن مثل همین سیستم ایرانی بودن همه ما ایرانی ها... طرف اون ور آب یه داکیومنت در حد 684 صفحه تولید کرده و به رایگان در اختیار کاربرانش قرار داده که بتونن ازش استفاده کنن و به سرعت پروژه های خودشون رو انجام بدن...
الان هم که این دوست خوبمون تازه استارت زدن که آموزش فارسی رو دارن میدن خدا خیرشون بده...

جناب سوزنچی وتمامی افرادی که خودتون این کیک رو خوندید لطفا به مبتدی ها خط مش رو بدید به خدا هیچ چیزی نه از من و نه از شما کم نمیشه... البته این که همین انجمن رو راه انداختید و الان اعضا دارن با هم بحث میکنن خودش خیلی عالیه ولی اصلا در حد انتظار نیست...
من خودم به شخصه معتقدم یه راه حلی رو برای ارائه خدمات مثل خارج از کشور راه بندازن ولی کسی موافق نیست...اونا فروم هاشون خیلی پرکاره و خیلی خیلی خط مش های صافی رو برای کاربرانشون ایجاد میکنن نه در زمینه کیک بلکه در همه زمینه ها ....
حالا منظور کلی ام اینه بابا چرا شما به هر کی که میرسید میگه کیک رو چطوری یاد بگیریم یه کتاب 684 صفحه ای انگلیسی میذارید جلوش میگید برو حالا اونو بخون و بعد هی تجربه کن و هی تجربه کن پس تجربیات شما دوستان چی میشه...اون کتاب فقط داکیومنت هست یعنی نحوه توضیح اکشن ها و متدها و سایر .... یه خط مش اولیه برای ما مبتدی ها نیست....
یه کمی اصولی تر برخورد کنید... سعی کنید به کابران راه کیک پی اچ پی مسیر اصلی رو با تعریف پروژه ها آغاز کنید..
به فرض مثلا الان پروژه میذارید که با استفاده از این بخش های آموزشی که توی همین داکیومنت انگلیسی هست شما برید و یه بخش لینک دونی راه بندازید دقیقا مثل سایت الوان وب که اونم دیگه از کار افتاده....
یعنی کتاب رو صفحه بندی شده به اجرا در بیاریم که بدونیم با کدوم بخشها میشه پروژه ای از سطح کوچیک رو شروع کرد.. نه اینکه کلی وقت بذاریم و کل کتاب رو بخونیم و بعدش بشینیم تحلیل کنیم... آخه تا کد نزنیم که نمیتونم این توابع و اکشن ها و .. رو درک کنیم...

یه کم تند انتقاد کردم که متوجه بشیم کجای کاریم.... اگر علم و دانشی داریم با همدیگه اشتراک بذاریم.نه اینکه بگیم همه اینها با تجربه بدست اومده و من هم باید تجربه کنم...درسته تجربه سهم بزرگی رو داره ولی همیشه راههایی برای میانبر هست و اون راه ها رو باید کسانی که قبلا تجربه کاری داشتند به ما مبتدی ها نشون بدن.

دوست عزیز من و امثال من بارها و بارها خط میش یا روش صحیح رو در در این ضمینه بلکه در تمامی موارد برنامه نویسی بارها بارها بیان کردیم.اما جوانی و هزار بازی گوشی و هیجان که جلوی واقعیت رو گرفته واستون.

واقعیت ها:

- از زبان انگلیسی فراری هستید.(درد بزرگ جامعه ایرانی): اگر برنامه نویس می خواهید بشید. باید قید زبان فارسی رو بزنید. یک نگاه به کتاب های ترجمه شده تخصصی بیندازید. با اینکه در حد عالی ترجمه شدن. باز وقتی زبان اصلی رو می خونید. بهتر درک می کنید تا فارسی.

- بجای شروع از الفبا میرید جمله سازی کار میکنید. : چند روز پیش دوستی مداوم تاپیک میزد و و تو سوال هاش فقط دنبال این بود که یک سیستم مدیریت محتوا بنویسه. والا تو هیچ سایت خارجی هم نیومده همچین کاری کنه. تو چون بحث بحث فریم ورک نیست. شما اگر نقاشی بلد باشید. چه با مداد چه با رنگ روغن می تونید نقاشی کنید.

برای کار حرفی ای با یک فریم ورک باید شی گرایی رو مسلط باشید و درکش کرده باشید.
معماری ها و الگو ها رو در شی گرایی بشناسید

خوب وقتی 90% افراد که اینجا مراجعه می کنند. اصلا آشنایی ندارند و فقط یک چیزی شندین که آره فریم ورک اینطوریه و اونطوریه.
تنها راهش اینه که ارجاع بدیم به داکیومنت که شاید چند فصل اول رو بخونند و متوجه موضوع بشند.

100% اعضا اینجا رو در نظر بگیرد. شرط می بندم 98% شون دقیقا نمی دونند ACL تو کیک اصولش چیه و بر چه اساسی کار می کنند. فقط نیازهاشون رو بر طرف کردن. در صورتی که اگر به زبان اصلی متن رو بخونید. کامل توضیح داده که چه کارهایی که نمیشه با این acl انجام داد.

در مورد منبع صحبت کردید. دیروز یکی از دوستان که (سطح کارش با کیک متوسط به بالا هست.) ایمیل زده که من برای آپلود از فلا کامپونت استفاده می کنم و مشکل داره. چی پیشنهاد می کنید.

ایشون لینک گیت هاب من رو داره، با گیت هاپ هم آشنایی داره. نمی دونم چرا قبلش به این ذهنیت نرسیده که یک سری به گیت من بزنه ببینه آیا من روی یک کامپونتی فوکوس کردم یا نه (این کار 1 دقیقه زمان میبرد). ایمیل زدن به من تا جواب دادن شاید 1روز زمان برد.

والا ما ایرانی ها بلد نیستیم از منابع استفاده کنیم یا بهتر بگم سرچ و تحقیق کنیم. بزرگترین منبع الان github.com هست. فقط چسبیدید به آموزش فارسی. مقداری سرچ در مورد cakephp در گیت بزنید. اگر ضرر کردید من اون دنیا به عهده میگیرم.Big Grin

دو نکته تو این ایمیلش بود.

پس برید اصولی هر چیزی رو فرا بگیرید.

پاسخ
سپاس شده توسط

پیام‌های این موضوع
RE: آموزش کیک پی اچ پی - مبتدی - saleh - 2012/08/08, 03:02 AM