رتبه موضوع:
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش کیک پی اچ پی - مبتدی
سلام دوستان عزیزم از تاخیر پیش اومده در این آموزش ها معذرت میخوام چندین و چند مشکل من جمله قطعی 1 هفته ای اینترنت و شروع امتحانات دانشگاه تنها دلیلش بودن.
1/
ما در فایل های قبلی کمی از کیک پی اچ پی فهمیدیم و خیلی ساده یه وبلاگ ابتدایی رو ساختیم و لذت بردیم از این همه سادگی و فهمیدیم که الگوی ام وی سی اصلا چی هستش و چه طوری کار میکنه.
2/
از این به بعد شروع میکنیم به تفصیل هر کدوم از بخش های این فریم ورک رو یاد میگیریم و طبق داکیومنت اول از همه میریم سر وقت کنترلرها.
3/
این همه قسمت اول کنترلر که ضمیمه کردم و امیدوارم مفید واقع بشه حداقل برای یکی از دوستان.
4/ در مطلب قبلی گفته بودم که از این به بعد سوالات من هم شروع میشه و در حین خوندن داکیومنت بعضی جاها رو متوجه نمیشه و در پایان هم سوالات خودم رو مطرح میکنم و ممنون میشم از دوستان حرفه ای من رو راهنمایی کنن.ممنونم از شما.

خوب این هم سوالات من درباه قسمت اول کنترلر ها :

1/ من این تیکه رو اصلا متوجه نشدم که چی میگه :
Remember to add the default Html and Form helpers, if you define var $helpers in your AppController
Please also remember to call AppController’s callbacks within child controller callbacks for best results:
کد:
<?php
public function beforeFilter() {
    parent::beforeFilter();
}

2/ اما مورد بعدی من این ریکوئست اکشن هستش که متنش رو میفهمم اما چندان چیزی ازش نفهمیدم.اینکه فرقض با ریکوئست نرمال چیه ؟ در واقع منظورم این بخش هستش :

When controller methods are used with requestAction() you will often want to return data that isn’t a string. If you have controller methods that are used for normal web requests + requestAction you should check the request type before returning:
کد:
<?php
class RecipesController extends AppController {
    public function popular() {
        $popular = $this->Recipe->popular();
        if (!empty($this->request->params['requested'])) {
            return $popular;
        }
        $this->set('popular', $popular);
    }
}
The above controller action is an example of how a method can be used with requestAction() and normal requests. Returning an array data to a non-requestAction request will cause errors and should be avoided. See the section on Controller::requestAction() for more tips on using requestAction()

فایل‌های پیوست
.docx   manual-controller-part1-fahm.docx (اندازه 22.25 KB / تعداد دانلود: 160)
پاسخ
سپاس شده توسط Royaei ، Reran ، masato ، alri ، hamedv90 ، shahrokh ، hra.php ، faridnoz

پیام‌های این موضوع
RE: آموزش کیک پی اچ پی - مبتدی - kafshduzak - 2012/05/26, 01:27 PM